Views attach (6.x-2.2) - en to da translation catalogue (33 entries)

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: None
da: Ingen

en: Weight
da: Vægt

en: Category
da: Kategori

en: Default
da: Standard

en: Configure
da: Konfigurér

en: Node types
da: Indholdstyper

en: Arguments
da: Parametre

en: Profile
da: Profil

en: Replacement tokens
da: Erstatningssymboler

en: Node content
da: Node indhold

en: Profile settings
da: Profilindstillinger

en: Display the view as a part of a user profile.
da: Vis view som en del af en brugerprofil.

en: Display the view as part of a node's content.
da: Vis view som en del af indholdet.

en: Node content settings
da: Indstillinger for indhold

en: Build modes
da: Opbygningstilstande

en: Show title
da: Vis titel

en: Embed this display in the following node types
da: Indsæt denne visning i de følgende indholdstyper

en: Embed this display in the following build modes
da: Indsæt denne visning i de følgende opbygningstilstande

en: Show the title of the view above the attached view.
da: Vis titlen over det tilknyttede view.

en: The position of this view in relation to other profile elements.
da: Placeringen af dette view i forhold til andre profilelementer.

en: The name of the profile tab this view should be listed in. If empty, it will be displayed on the main profile tab.
da: Navnen på profilfanen dette view skal vises under. Lad feltet stå tomt for at vise det på hovedfanen.

en: Provides new Views display types that can be attached to nodes or users.
da: Tilbyder nye Views-visninger som kan knyttes til indholdselementer eller brugere.

en: No special handling
da: Ingen speciel håndtering

en: Use the ID of the node the view is attached to
da: Brug ID på det indholdselement som viewet er knyttet til

en: How should this display populate the view's arguments?
da: Hvordan skal denne visning give argumenter til viewet?

en: Use tokens from the node the view is attached to
da: Brug symboler fra indholdselementet som viewet er knyttet til

en: You may use token replacement to provide arguments based on the current node. Separate arguments with "/".
da: Du kan bruge symbolerstatninger til at give argumenter baseret på det aktuelle indholdselement. Adskil argumenter med "/".

en: Use tokens from the user the view is attached to
da: Brug symboler fra brugeren som dette view er vedhæftet til.

en: You may use token replacement to provide arguments based on the current user profile. Separate arguments with "/".
da: Du kan bruge symbolerstatninger til at give argumenter baseret på den aktuelle brugerprofil. Adskil argumenter med "/".

en: Attached view: !view - !display
da: Vedhæftet view: !view - !display

en: Use the ID of the user the view is attached to
da: Brug IDet på brugeren som viewet er knyttet til
