Views attachment block (6.x-1.0) - en to it translation catalogue (5 entries)

en: None
it: Nessuno

en: Block settings
it: Impostazioni del blocco

en: Views
it: Viste

en: This will appear as the name of this block in administer >> site building >> blocks.
it: Verrà mostrato come nome di questo blocco in amministrazione >> struttura del sito >> blocchi.

en: Block admin description
it: Descrizione amministrazione blocco
