Views attachment block (6.x-1.2) - en to de translation catalogue (5 entries)

en: None
de: Keine

en: Block settings
de: Blockeinstellungen

en: Views
de: Ansichten

en: This will appear as the name of this block in administer >> site building >> blocks.
de: Dies wird als der Name dieses Blocks in Verwalten >> Strukturierung >> Blöcke erscheinen.

en: Block admin description
de: Blockbeschreibung für die Verwaltung
