Views Type Block (6.x-1.0) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Pages
it: Pagine

en: Value
it: Valore

en: Description
it: Descrizione

en: Weight
it: Peso

en: none
it: nessuno

en: edit
it: modifica

en: Views
it: Viste

en: Region
it: Regione

en: Theme
it: Tema

en: Active
it: Attivo

en: Block
it: Blocco

en: Module
it: Modulo

en: Throttle
it: Limitatore

en: PHP code
it: Codice PHP

en: Text to display
it: Testo da visualizzare

en: Edit link
it: Link modifica

en: exposed
it: esposto

en: Views Block
it: Blocco Views
