Views Type Block (6.x-1.0) - en to ru translation catalogue (38 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Body
ru: Содержимое

en: Pages
ru: Страницы

en: Value
ru: Значение

en: Description
ru: Описание

en: Weight
ru: Вес

en: none
ru: нет

en: edit
ru: изменить

en: Views
ru: Представление

en: Region
ru: Область

en: Theme
ru: Тема

en: Active
ru: Активно

en: Block
ru: Блок

en: Module
ru: Модуль

en: Delta
ru: Дельта

en: Throttle
ru: Регулятор

en: Cache
ru: Кэш

en: PHP code
ru: PHP-код

en: Block ID
ru: ID блока

en: Text to display
ru: Текст для показа

en: Edit link
ru: Ссылка на редактирование

en: exposed
ru: раскрыт

en: The module that exposes the block.
ru: Модуль, которые добавляет этот блок.

en: The ID of the block.
ru: ID этого блока

en: The weight of the block.
ru: Вес этого блока.

en: Page visibility
ru: Видимость страницы

en: The block title.
ru: Заголовок блока.

en: The caching settings of the block.
ru: Настройки хеширования для этого блока.

en: Provide a simple link to edit the block.
ru: Предоставить простую ссылку для редактирования этого блока.

en: The block description.
ru: Описание блока.

en: The block body.
ru: Тело блока.

en: Body format
ru: Формат тела

en: The format of the block body.
ru: Формат для тела блока.

en: Views Block
ru: Блок Представления

en: Show always
ru: Всегда видно

en: Show by default
ru: Показано по умолчанию

en: Hide by default
ru: Скрыто по умолчанию

en: ***CURRENT_THEME***
ru: ***ТЕКУЩАЯ_ТЕМА***
