Views Type Block (6.x-1.0) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Value
id: Nilai

en: Description
id: Deskripsi

en: Weight
id: Bobot

en: none
id: tidak ada

en: Views
id: View

en: Region
id: Wilayah

en: Theme
id: Tema

en: Active
id: Aktif

en: Block
id: Blok

en: Module
id: Modul

en: Cache
id: Tembolokan

en: Text to display
id: Teks untuk ditampilkan

en: exposed
id: terekspos

en: Views Block
id: Blok Views
