Views Type Block (6.x-1.0) - en to tr translation catalogue (22 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Value
tr: Değer

en: Description
tr: Açıklama

en: Weight
tr: Ağırlık

en: none
tr: hiçbiri

en: edit
tr: düzenle

en: Views
tr: Görünümler

en: Region
tr: Bölge

en: Theme
tr: Tema

en: Active
tr: Etkin

en: Block
tr: Blok

en: Module
tr: Modül

en: Throttle
tr: Kısıtlama

en: Cache
tr: Önbellek

en: PHP code
tr: PHP kodu

en: Block ID
tr: Blok kimliği

en: Text to display
tr: Görüntülenecek metin

en: Edit link
tr: Bağlantıyı düzenle

en: exposed
tr: açıkça

en: Views Block
tr: Görünümler Bloğu
