Views Bonus Pack (6.x-1.0) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Filename
pt: Nome do arquivo

en: Separator
pt: Separador

en: Seconds
pt: Segundos

en: CSV file
pt: Arquivo CSV

en: Transition time
pt: Tempo de transição

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
pt: Exibir a view como um feed, assim como um feed RSS.

en: Display the view as a comma seperated list.
pt: Mostra a view como uma lista separada por vírgulas.

en: DOC file
pt: Arquivo DOC

en: Display the view as a doc file.
pt: Mostra a view como um arquivo doc.

en: Display the view as a txt file.
pt: Mostra a view como um arquivo txt.

en: XML file
pt: Arquivo XML

en: Plugin to export views a couple of formats including Comma Separated Values(CSV), Doc or XML
pt: Plugin para exportar views em uma série de formatos, incluindo Valores Separados por Vírgulas (CSV), Doc ou XML

en: XLS file
pt: Arquivo XLS

en: Display the view as a xls file.
pt: Mostra a view como um arquivo XLS.
