Views Bonus Pack (6.x-1.1) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Views
it: Viste

en: Filename
it: Nome file

en: Separator
it: Separatore

en: CSV file
it: File CSV

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
it: Visualizza la vista come feed, tipo un feed RSS.

en: DOC file
it: File DOC

en: TXT file
it: File TXT

en: Display the view as a txt file.
it: Mostra la vista come un file txt.

en: XML file
it: File XML

en: XLS file
it: File XLS

en: Display the view as a xls file.
it: Mostra la vista come un file xls.

en: Attach text
it: Allega testo
