Views Bulk Operations (VBO) (6.x-1.10-beta3) - en to kn translation catalogue (27 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: page
kn: ಪುಟ

en: Administration
kn: ನಿರ್ವಹಣೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Views
kn: ನೋಟಗಳು

en: View
kn: ನೋಡು

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: description
kn: ವಿವರಣೆ

en: Operation
kn: ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆ

en: Member for
kn: ಸದಸ್ಯರು

en: Object
kn: ಆಬ್ಜೆಕ್ಟ್‍

en: Execute
kn: ಕಾರ್ಯಗತಗೊಳಿಸು

en: Delete comment
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಯನ್ನು ಅಳಿಸಿ

en: set
kn: ಹೊಂದಿಸು
