Views Bulk Operations (VBO) (6.x-1.10) - en to bn translation catalogue (20 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Administration
bn: প্রশাসন

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Category
bn: বিভাগ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Last access
bn: সর্বশেষ ব্যবহার

en: Code
bn: কোড

en: Member for
bn: যতদিন ধরে সদস্য

en: Display fields
bn: ফিল্ড প্রদর্শন করুন
