Views Bulk Operations (VBO) (6.x-1.11) - en to hr translation catalogue (32 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Body
hr: Sadržaj

en: Next
hr: Sljedeći

en: Language
hr: Jezik

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Administration
hr: Administracija

en: None
hr: Nema

en: Category
hr: Kategorija

en: Field
hr: Polje

en: View
hr: Pregled

en: Vocabularies
hr: Rječnici

en: Published
hr: Objavljeno

en: Promoted to front page
hr: Promovirano na naslovnici

en: Sticky at top of lists
hr: Ljepljivo na vrhu popisa

en: Authored by
hr: Autor

en: Code
hr: Kôd

en: Anonymous
hr: Anoniman

en: Operation
hr: Operacija

en: Authoring information
hr: Podaci o autoru

en: Authored on
hr: Izrađeno

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
hr: Oblikuj: %time. Ostavi prazno kako bi koristili vrijeme unosa obrasca.

en: Leave blank for %anonymous.
hr: Ostaviti prazno za %anonymous.

en: Publishing options
hr: Opcije objave

en: Display fields
hr: Prikaži polja

en: Comment settings
hr: Postavke komentiranja

en: Read only
hr: Samo za čitanje

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
hr: Popis pojmova razdvojenih zarezom koji opisuju ovaj sadržaj. Npr: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".

en: Read/Write
hr: Čitaj/Piši

en: Language neutral
hr: Neutralni jezik

en: Execute
hr: Izvrši

en: Delete comment
hr: Izbriši komentar

en: The value provided for %field is not a valid URL.
hr: Vrijednost unešena za %field nije valjan URL.
