Views Bulk Operations (VBO) (6.x-1.12) - en to hi translation catalogue (32 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Next
hi: अगला

en: Language
hi: भाषा

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Administration
hi: प्रशासन

en: None
hi: कोई नहीं

en: Category
hi: वर्ग

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Views
hi: द्रश्य

en: View
hi: देखें

en: URL
hi: यूआरएल

en: Vocabularies
hi: शब्दावलीया

en: Node
hi: नोड

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Promoted to front page
hi: पहले पृष्ठ पर भेज दिया है |

en: Sticky at top of lists
hi: सूची के शीर्ष पर स्टिकी

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Code
hi: कोड

en: Anonymous
hi: अज्ञात

en: Operation
hi: काम

en: Authoring information
hi: संलेखन जानकारी

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
hi: प्रारूप: %time. फ़ॉर्म सब्मिशन के समय का उपयोग करने के लिए ख़ाली छोड़ें ।

en: Leave blank for %anonymous.
hi: %anonymous के लिये खाली छोड़ें।

en: Publishing options
hi: प्रकाशन विकल्प

en: Delete term
hi: पद हटाएं

en: Comment settings
hi: कमेन्ट की स्थापनायें

en: Read only
hi: सिर्फ़ पढ़े

en: Read/Write
hi: पढ़े/लिखे

en: Language neutral
hi: भाषा निष्पक्ष

en: Delete comment
hi: कमेन्ट मिटाएँ
