Views Bulk Operations (VBO) (6.x-1.12) - en to ro translation catalogue (41 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Next
ro: Următor

en: Language
ro: Limba

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Administration
ro: Administrare

en: None
ro: Nimic

en: Category
ro: Categorie

en: Field
ro: Câmp

en: Views
ro: Vizualizări

en: View
ro: Afișează

en: Vocabularies
ro: Vocabulare

en: Node
ro: Nod

en: View arguments
ro: Argumente view

en: Published
ro: Publicat

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Sticky at top of lists
ro: Lipicios în capul listelor

en: Authored by
ro: Autor

en: Code
ro: Cod

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Operation
ro: Operație

en: Authoring information
ro: Informații despre autor

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
ro: Format: %time. Lăsaţi liber pentru a folosi data şi ora din momentul trimiterii formei.

en: Leave blank for %anonymous.
ro: Lăsați liber pentru %anonymous.

en: Publishing options
ro: Opțiuni de publicare

en: Display fields
ro: Afişare câmpuri

en: Delete term
ro: Șterge termen

en: Comment settings
ro: Opțiuni comentarii

en: Read only
ro: Numai citire

en: Select
ro: Alege

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
ro: O listă de termeni separaţi prin virgulă, care descriu conţinutul. De exemplu: haios, sărituri cu coarda, "Firma SRL".

en: Read/Write
ro: Citire/scriere

en: Language neutral
ro: Limbă neutră

en: Execute
ro: Execută

en: Delete node
ro: Ștergeți nodul

en: Delete comment
ro: Șterge comentariu

en: Add roles
ro: Adaugă roluri

en: Remove roles
ro: Elimină roluri

en: - Choose an operation -
ro: Alegeți operațiunea

en: The value provided for %field is not a valid URL.
ro: Valoarea introdusă în %field nu reprezintă o adresă URL validă.
