Views Bulk Operations (VBO) (6.x-1.13) - en to fa translation catalogue (43 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Next
fa: بعدی

en: Language
fa: زبان

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Administration
fa: مدیریت

en: Category
fa: دسته بندی

en: Field
fa: فیلد

en: Views
fa: نماها

en: View
fa: مشاهده

en: URL
fa: نشانی

en: Vocabularies
fa: واژگان‌ها

en: Node
fa: محتوا

en: View arguments
fa: آرگومان‌های نما

en: Published
fa: منتشر شده

en: Promoted to front page
fa: نمایش در صفحه اول

en: Sticky at top of lists
fa: ماندگار در بالای فهرست‌ها

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Code
fa: کد

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: description
fa: توضیحات

en: Operation
fa: عملکرد

en: Authoring information
fa: اطلاعات نویسنده

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
fa: قالب: %time. برای استفاده از زمان ارسال فرم، خالی بگذارید.

en: Leave blank for %anonymous.
fa: برای %anonymous خالی بگذارید.

en: Publishing options
fa: گزینه‌های انتشار

en: Display fields
fa: نمایش فیلدها

en: Delete term
fa: حذف واژه

en: Comment settings
fa: تنظیمات دیدگاه

en: Read only
fa: فقط خواندنی

en: Select
fa: انتخاب

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
fa: لیستی با کاما از هم جدا شده از واژه‌ها که این محتوا را توضیح می‌دهد. مثال: جالب, سقوط آزاد, شرکت.

en: Read/Write
fa: خواندن/نوشتن

en: Language neutral
fa: زبان نا‌مشخص

en: Execute
fa: انجام عملیات

en: Delete comment
fa: حذف دیدگاه

en: Execute arbitrary PHP script
fa: اجرای اسکریپت‌های دلخواه PHP

en: Modify user roles
fa: ویرایش نقش‌های کاربر

en: Bulk operations
fa: عملیات دسته جمعی

en: - Choose an operation -
fa: - یک عملیات را انتخاب کنید -

en: No operation selected. Please select an operation to perform.
fa: هیچ عملیاتی انتخاب نشده است. لطفا عملیاتی را جهت اجرا انتخاب کنید.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
fa: مقدار داده شده برای %field, یک نشانی معتبر نیست.
