Views Bulk Operations (VBO) (6.x-1.14) - en to ar translation catalogue (34 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Next
ar: التالي

en: Language
ar: اللغة

en: Disabled
ar: معطل

en: Administration
ar: إدارة

en: Category
ar: التصنيف

en: Field
ar: حقل

en: Views
ar: الرؤى

en: View
ar: عرض

en: URL
ar: العنوان URL

en: Vocabularies
ar: المعاجم

en: Node
ar: العقدة

en: Published
ar: منشور

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Sticky at top of lists
ar: مُثَبَّت أعلى القوائم

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Code
ar: الكود

en: Anonymous
ar: مجهول

en: Operation
ar: عملية

en: Authoring information
ar: معلومات التاليف

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
ar: الصيغة: %time. دعها فارغة ليضع النظام توقيت النشر آليا.

en: Leave blank for %anonymous.
ar: دعها فارغة ل%anonymous.

en: Publishing options
ar: خيارات النشر

en: Delete term
ar: حذف المصطلح

en: Comment settings
ar: إعدادات التعليق

en: Read only
ar: للقراءة فقط

en: Select
ar: إختيار

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
ar: قائمة من الكلمات بينها فاصلات (','). هذه الكلمات المفتاحية تصف محتوى التدوينة و تنشئ علاقة منطقية ما بين التدوينات التي تشترك فيها. مثال: ظريف، القفز بالحبال، "شركة ذ.م.م".

en: Read/Write
ar: قراءة/كتابة

en: Language neutral
ar: اسم اللغة

en: Delete comment
ar: احذف التعليق

en: The value provided for %field is not a valid URL.
ar: المسار الذي أدخلته في حقل %field غير صحيح.
