Views Bulk Operations (VBO) (6.x-1.16) - en to cy translation catalogue (32 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: Next
cy: Nesaf

en: Language
cy: Iaith

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Administration
cy: Gweinyddiaeth

en: Category
cy: Categori

en: Field
cy: Maes

en: Views
cy: Gwelediadau

en: View
cy: Gweld

en: Vocabularies
cy: Geirfaoedd

en: Node
cy: Nod

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Promoted to front page
cy: Hyrwyddo i dudalen blaen

en: Sticky at top of lists
cy: Yn ludiog ar frig y rhestr

en: Authored by
cy: Wedi ei awduro gan

en: Code
cy: côd

en: Anonymous
cy: Anhysbys

en: Operation
cy: Gweithrediad

en: Authoring information
cy: Awduro gwybodaeth

en: Authored on
cy: Wedi ei awduro ar

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
cy: Fformat: %time. Gadael yn wag i ddefnyddio amser o gyflwyniad ffurf.

en: Leave blank for %anonymous.
cy: Gadael yn wag i %anonymous

en: Publishing options
cy: Dewisiadau cyhoeddi

en: Comment settings
cy: Gosodiadau sylw

en: Read only
cy: Darllen yn unig

en: Select
cy: Dewis

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
cy: Rhestr o dermau wedi eu gwahanu gan atalnod yn disgrifio y cynnwys yma. Enghraifft: doniol, neidio bwnji, "Cwmni, Inc.".

en: Read/Write
cy: Darllen/Ysgrifennu

en: Language neutral
cy: Iaith niwtral

en: Delete comment
cy: Dileu sylwadau

en: The value provided for %field is not a valid URL.
cy: Mae'r gwerth a ddarparwyd i %field ddim yn URL dilys.
