Views Bulk Operations (VBO) (6.x-1.17) - en to is translation catalogue (30 entries)

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Next
is: Næsta

en: Language
is: Tungumál

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Administration
is: Stjórnun

en: Category
is: Flokkur

en: Field
is: Svæði

en: Views
is: Gagnasýn

en: View
is: Skoða

en: URL
is: vefslóð

en: Vocabularies
is: Flokkunarhugtök

en: Node
is: Nóða

en: Published
is: Birt

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Sticky at top of lists
is: Alltaf efst á listum

en: Authored by
is: Höfundur

en: Code
is: Kóði

en: Anonymous
is: Nafnlaus

en: Authoring information
is: Upplýsingar um höfund

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
is: Snið: %time. Skiljið eftir autt til að nota tímann er færsla var innsend.

en: Leave blank for %anonymous.
is: Skiljið eftir autt fyrir %anonymous

en: Publishing options
is: Útgáfustillingar

en: Comment settings
is: Stillingar ummæla

en: Read only
is: Ritvarið

en: Read/Write
is: Les- og skrifaðgangur

en: Language neutral
is: Tungumál hlutlaust

en: Delete comment
is: Eyða ummælum

en: Bulk operations
is: Magnaðgerðir

en: - Choose an operation -
is: - Veldu aðgerð -
