Views Calc (6.x-1.3) - en to fr translation catalogue (43 entries)

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: None
fr: Aucun(e)

en: Center
fr: Centre

en: Settings
fr: Paramètres

en: Field
fr: Champ

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Views
fr: Vues

en: Separator
fr: Séparateur

en: Fields
fr: Champs

en: Average
fr: Moyenne

en: Count
fr: Décompte

en: Sortable
fr: Classable

en: Background color
fr: Couleur d'arrière-plan

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: create views calc
fr: créer des vues views calc

en: Calculation
fr: Calcul

en: New
fr: Nouveau

en: Pie 2D
fr: Camembert 2D

en: Pie 3D
fr: Camembert 3D

en: Venn
fr: Diagramme de Venn

en: Scatter Plot
fr: Nuage de points

en: Precision
fr: Précision

en: Column
fr: Colonne

en: Default sort
fr: Tri par défaut

en: sort by @s
fr: trier par @s

en: Show details
fr: Montrer les détails

en: Link this field to its node
fr: Lier ce champ à son nœud

en: Chart width
fr: Largeur du graphique

en: Chart height
fr: Hauteur du graphique

en: Sum
fr: Somme

en: Show legend
fr: Montrer la légende

en: Select a field to aggreagate the results on.
fr: Sélectionner un champ dans lequel agréger les résultats.

en: Views Calc Table
fr: Tableau Views Calc

en: Display calculation
fr: Afficher le calcul

en: Field:
fr: Champ :

en: The format of the result of this calculation.
fr: Le format du résultat de ce calcul.

en: Custom function
fr: Fonction personnalisée

en: The values %remaining in %field are not allowed.
fr: Les valeurs %remaining dans %field ne sont pas autorisées.

en: Views Calc fields were updated.
fr: Les champs Views Calc ont été mis à jour.

en: administer views calc
fr: administrer views calc
