Views Calc (6.x-1.3) - en to ja translation catalogue (28 entries)

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: None
ja: なし

en: Center
ja: 中央

en: Settings
ja: 設定

en: Field
ja: フィールド

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Views
ja: ビュー

en: Format
ja: フォーマット

en: Separator
ja: セパレーター

en: Fields
ja: フィールド

en: Average
ja: 平均

en: Count
ja: カウント

en: Maximum
ja: 最大

en: Sortable
ja: 並び替え可能

en: Background color
ja: 背景色

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: New
ja: 新

en: Minimum
ja: 最小

en: Precision
ja: 精度

en: Column
ja: カラム

en: Default sort
ja: デフォルトの並び順

en: sort by @s
ja: @s で並び替え

en: Link this field to its node
ja: このフィールドを関連するノードへリンク

en: Sum
ja: 合計

en: Custom function
ja: カスタム関数
