Views Calc (6.x-1.3) - en to pt translation catalogue (39 entries)

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: None
pt: Nenhum

en: Center
pt: Central

en: Settings
pt: Configurações

en: Field
pt: Campo

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Format
pt: Formato

en: Separator
pt: Separador

en: Fields
pt: Campos

en: Average
pt: Média

en: Count
pt: Contar

en: Maximum
pt: Máximo

en: Sortable
pt: Ordenável

en: Background color
pt: Cor de fundo

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: New
pt: Novo

en: Line 2D
pt: Linha 2D

en: Horizontal Bar 2D
pt: Barra horizontal 2D

en: Vertical Bar 2D
pt: Barra vertical 2D

en: Minimum
pt: Mínimo

en: Precision
pt: Precisão

en: Column
pt: Coluna

en: Default sort
pt: Ordenação padrão

en: sort by @s
pt: ordenar por @s

en: Show details
pt: Mostrar detalhes

en: Link this field to its node
pt: Linkar este campo para o seu node

en: Sum
pt: Soma

en: Show legend
pt: Mostrar legenda

en: Display legend next to the chart.
pt: Mostrar legenda próximo ao gráfico

en: Justification
pt: Justificação

en: Page !Calculation
pt: Página !Calculation

en: Chart format
pt: Formato do gráfico

en: Display calculation
pt: Mostrar cálculo

en: Field:
pt: Campo:

en: The format of the result of this calculation.
pt: O formato do resultado deste cálculo.

en: Custom function
pt: Função Personalizada
