Views data export (6.x-3.0-beta3) - en to ja translation catalogue (24 entries)

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Views
ja: 表示

en: Filename
ja: ファイル名

en: Timestamp
ja: タイムスタンプ

en: Separator
ja: セパレーター

en: Arguments
ja: 引数

en: Replacement patterns
ja: 置換パターン

en: CSV file
ja: CSV形式

en: DOC file
ja: DOC形式

en: Display the view as a doc file.
ja: DOC形式で表示

en: TXT file
ja: TXT形式

en: Display the view as a txt file.
ja: TXT形式で表示

en: XML file
ja: XML形式

en: XLS file
ja: XLS形式

en: Display the view as a xls file.
ja: XLS形式で表示

en: Data export
ja: データエクスポート

en: Display the view as a comma separated list.
ja: CSV形式で表示

en: Batched export
ja: バッチ出力

en: Export data in small segments to build a complete export. Recommended for large exports sets (1000+ rows)
ja: エクスポートデータは1カラムづつ構築されます。もしカラム数が1000を超えるならばこちらを選択してください。

en: Export data all in one segment. Possible time and memory limit issues.
ja: エクスポートデータを一度に構築します。処理時間はPHPのmax_execution_timeに依存します。

en: Building export
ja: データの構築中

en: Data export successful
ja: エクスポートが完了しました

en: Your export has been created. View/download the file <a href="@link">here</a> (will automatically download in 3 seconds.)
ja: エクスポートされたファイルを<a href="@link">ダウンロード</a>してください。（３秒後に自動的にダウンロードを開始します）
