Views Fluid Grid (6.x-1.0) - en to fr translation catalogue (20 entries)

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: None
fr: Aucun(e)

en: Center
fr: Centre

en: Views
fr: Vues

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Alignment
fr: Alignement

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Margins
fr: Marges

en: Inherit
fr: Hériter

en: Border radius
fr: Rayon de la bordure

en: Justify
fr: Justifier

en: Displays items in a fluid grid.
fr: Affiche les éléments dans une grille fluide.

en: Fluid grid
fr: Grille fluide

en: Items size
fr: Taille des éléments

en: Items in the list
fr: Éléments dans la liste

en: Content of the items
fr: Contenu des éléments

en: Box shadow
fr: Ombre autour des boîtes
