Views Fluid Grid (6.x-1.0) - en to hu translation catalogue (24 entries)

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: None
hu: Nincs

en: Center
hu: Középen

en: Views
hu: Nézetek

en: Horizontal
hu: Vízszintes

en: Vertical
hu: Függőleges

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Alignment
hu: Igazítás

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Margins
hu: Margók

en: Inherit
hu: Öröklés

en: Justify
hu: Sorkizárt

en: Displays items in a fluid grid.
hu: Elemek megjelenítése rugalmas rácsban.

en: Items size
hu: Elemek mérete

en: Advanced layout options
hu: Haladó kinézeti lehetőségek

en: Items in the list
hu: Elemek a listában

en: Content of the items
hu: Az elemek tartalma

en: Horizontal alignment for the content of the items.
hu: Az elemek tartalmainak vízszintes igazítása.

en: Horizontal margin between items.
hu: Víszintes margó az elemek között.

en: Vertical margin between items.
hu: Függőleges margó az elemek között.

en: CSS3 style properties
hu: CSS3 stílus tuljadonságok
