Views Fluid Grid (6.x-1.1) - en to de translation catalogue (19 entries)

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: None
de: Keine

en: Center
de: Zentriert

en: Views
de: Ansichten

en: Vertical
de: Vertikal

en: Width
de: Breite

en: Height
de: Höhe

en: Alignment
de: Ausrichtung

en: Left
de: Links

en: Right
de: Rechts

en: Auto
de: Automatisch

en: Margins
de: Ränder

en: Inherit
de: Vererben

en: Border radius
de: Randradius

en: Justify
de: Blocksatz

en: Displays items in a fluid grid.
de: Zeigt Elemente in einem flexiblen Raster an.

en: Fluid grid
de: Flexibles Raster

en: Box shadow
de: Schlagschatten
