Views Fluid Grid (6.x-1.1) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: None
hi: कोई नहीं

en: Center
hi: मध्य

en: Views
hi: द्रश्य

en: Horizontal
hi: क्षैतिज

en: Vertical
hi: ऊर्ध्वाधर

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Alignment
hi: संरेखण

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं
