Views Formatted Field (6.x-1.0) - en to de translation catalogue (7 entries)

en: Views
de: Ansichten

en: Input format
de: Eingabeformat

en: Arguments
de: Argumente

en: PHP code
de: PHP-Code

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
de: <p> Fügen Sie einige Felder zu dieser Anzeige hinzu, bevor Sie dieses Feld benutzen. Diese Felder können mit <em>von der Anzeige ausschließen</em> gekennzeichnet werden. Beachten Sie, die Rendering Reihenfolge, Sie können keine Felder verwenden, die nach diesem Feld kommen. Wenn Sie ein Feld hier nicht aufgeführt finden, dann ordnen Sie die Felder neu an.</p>

en: All Rows
de: Alle Zeilen

en: Available variables
de: Verfügbare Variablen
