Views Formatted Field (6.x-1.0) - en to ja translation catalogue (7 entries)

en: Views
ja: ビュー

en: Input format
ja: 入力書式

en: Code
ja: コード

en: Arguments
ja: 引数

en: PHP code
ja: PHPコード

en: Global
ja: グローバル

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
ja: <p>このフィールドを使用する前にこのディスプレイにいくつかの付加的なフィールドを追加する必要があります。これらのフィールドは、状況に応じて<em>表示から除外する</em>ことも可能です。また、レンダリングの順序がこのフィールドよりも後に位置しているフィールドは置換パターンとして使用できないため、リストに表示されていないフィールドを使用したい場合には、フィールドを再構成する必要があることに注意して下さい。</p>
