Views Formatted Field (6.x-1.0) - en to uk translation catalogue (9 entries)

en: Views
uk: Види

en: Input format
uk: Формат вводу

en: Code
uk: Код

en: Arguments
uk: Аргументи

en: PHP code
uk: Код PHP

en: Global
uk: Глобальне

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
uk: <p>Перш ніж використовувати це поле потрібно додати в це відображення додаткові поля. Ці поля за потреби можуть мати позначку <em>Вилучити з відображення</em>. Зверніть увагу, що через порядок створення неможливо використовувати поля, що йдуть після цього поля; якщо є потреба в полі, якого тут не перелічено, переставте поля.</p>

en: All Rows
uk: Всі рядки

en: <p>The following variables are available for this display. Use the variable shown on the left to display the value indicated on the right. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
uk: <p>Для цього відображення дійсні змінні. Використовуйте змінні, показані ліворуч від відображення значення, позначеного праворуч. Зверніть увагу, що через порядок створення неможливо використовувати поля, що йдуть після цього поля; якщо є потреба в полі, якого тут не перелічено, переставте поля.</p>
