Views Hacks (6.x-1.0-beta1) - en to nn translation catalogue (18 entries)

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: Show on every page except the listed pages.
nn: Vis på alle sider utanom på desse sidene.

en: Show on only the listed pages.
nn: Vis bare på desse sidene.

en: Pages
nn: Sider

en: Description
nn: Beskriving

en: Taxonomy
nn: Taksonomi

en: Reset
nn: Sett til standard

en: Weight
nn: Vekt

en: none
nn: ingen

en: edit
nn: endre

en: Active
nn: Aktiv

en: Block
nn: Blokk

en: Throttle
nn: Begrensing

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
nn: Visast om fylgjande PHP-kode returnerar <code>TRUE</code> (PHP-mode, bare for ekspertar).

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
nn: Skriv inn eit sidenamn på kvar linje som Drualsti. Tegnet '*' tyder ein joker (kan vera kva som helst). Eit døme er %blog for bloggsidene og %blog-wildcard for kvar brukar sin blogg. %front er framsida.

en: Permissions
nn: Rettar

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
nn: Om PHP-modus er valt, skriv PHP-kode mellom %php. Merk at eksekvering av feil PHP-kode kan øydeleggja Drupal nettstaden.
