Views Hacks (6.x-1.0-beta2) - en to fi translation catalogue (39 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Pages
fi: Sivut

en: Value
fi: Arvo

en: Description
fi: Kuvaus

en: Taxonomy
fi: Luokittelu

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: Weight
fi: Paino

en: Depth
fi: Syvyys

en: none
fi: ei yhtään

en: edit
fi: muokkaa

en: (none)
fi: (ei mitään)

en: Views
fi: Näkymät

en: Path
fi: Polku

en: Region
fi: Alue

en: Theme
fi: Teema

en: Active
fi: Voimassa

en: Block
fi: Lohko

en: Module
fi: Moduuli

en: Throttle
fi: Kiihdytys

en: Cache
fi: Välimuisti

en: PHP code
fi: PHP koodi

en: Permissions
fi: Käyttöoikeudet

en: Plugins
fi: Liitännäiset

en: No name
fi: Ei nimeä

en: Text to display
fi: Näytettävä teksti

en: Edit link
fi: Muokkaa linkkiä

en: - Any -
fi: - Kaikki -

en: exposed
fi: näytetty

en: Set the breadcrumb for the term parents
fi: Valitse murupolku termin vanhemmille

en: If selected, the breadcrumb trail will include all parent terms, each one linking to this view. Note that this only works if just one term was received.
fi: Mikäli valittuna, murupolku sisältää ylätermit joista jokainen linkittyy tähän näkymään. Huomaathan että tämä toimii ainoastaan jos vain yksi termi on vastaanotettu.

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
fi: Syvyys vastaa hierarkiassa sijaitseviin termein merkittyihin solmuihin. Esimerkiksi jos sinulla on termi "hedelmä" ja alatermi "omena" syvyydellä 1 (tai suurempi), silloin suodatus termille "hedelmä" hakee kaikki solmut jotka on merkitty sanalla "omena" samoten kuin "hedelmä". Mikäli arvo on negatiivinen, käytetään käänteistä hakua eli haku termille "omena" palauttaa myös termillä "hedelmä" merkityt solmut mikäli paino on -1 tai matalampi.

en: Allow multiple terms per argument
fi: Salli useampi termi per argumentti

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this argument.
fi: Mikäli valittuna, käyttäjät voivat syöttää useita argumentteja muodossa 1+2+3. Tarvittavien JOIN määritteiden suuresta määrästä johtuen AND lauseketta kohdellaan OR lausekkeena.

en: Hide if empty
fi: Piilota mikäli tyhjä

en: Use Drupal's taxonomy term path to create breadcrumb links
fi: Käytä Drupalin luokittelutermin polkuja luodaksesi muropolun linkit

en: If selected, the links in the breadcrumb trail will be created using the standard drupal method instead of the custom views method. This is useful if you are using modules like taxonomy redirect to modify your taxonomy term links.
fi: Mikäli valittuna, muropolun linkit luodaan käyttäen Drupalin standarditapaa views-moduulin oman luontitavan sijasta. Tämä on hyödyllistä mikäli käytät moduuleita kuten luokittelun uudelleenohjaus (taxonomy redirect) luokittelutermiesi linkkien muokkaamisessa.

en: - Default -
fi: - Oletus -
