Views Hacks (6.x-1.0-beta2) - en to hu translation catalogue (40 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Pages
hu: Oldalak

en: Value
hu: Érték

en: Description
hu: Leírás

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: Weight
hu: Súly

en: Depth
hu: Mélység

en: none
hu: nincs

en: edit
hu: szerkesztés

en: (none)
hu: (semmi)

en: Views
hu: Nézetek

en: Path
hu: Útvonal

en: Region
hu: Régió

en: Theme
hu: Smink

en: Active
hu: Aktív

en: Block
hu: Blokk

en: Module
hu: Modul

en: Throttle
hu: Visszafogó

en: Cache
hu: Gyorsítótár

en: PHP code
hu: PHP kód

en: Block ID
hu: Blokk ID

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: Plugins
hu: Beépülők

en: No name
hu: Nincs név

en: Text to display
hu: Megjelenítendő szöveg

en: Edit link
hu: Szerkesztés hivatkozása

en: - Any -
hu: - Bármely -

en: exposed
hu: felfedett

en: Set the breadcrumb for the term parents
hu: Morzsa beállítása a kifejezés szülőihez

en: If selected, the breadcrumb trail will include all parent terms, each one linking to this view. Note that this only works if just one term was received.
hu: Ha ki van választva, akkor a morzsa sáv minden szülő kifejezést tartalmazni fog, és mindegyik erre a nézetre fog hivatkozni. Meg kell jegyezni, hogy csak akkor működik, ha csak egy kifejezést kapott.

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
hu: A mélység a hierarchiában kifejezésekkel címkézett tartalmakat fogja egyeztetni. Például, ha létezik egy „gyümölcs” kifejezés és egy „alma” gyermek kifejezés 1-es (vagy magasabb) súllyal, akkor a „gyümölcs” kifejezés szűrése azokat a tartalmakat adja vissza, amelyek „almával” és „gyümölccsel” is címkézve vannak. Ha negatív, akkor ennek a fordítottja igaz, vagyis az „alma” keresése a „gyümölccsel” címkézett tartalmakat is felveszi, ha a súly -1 (vagy kisebb).

en: Allow multiple terms per argument
hu: Több kifejezés engedélyezése argumentumonként

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this argument.
hu: Kiválasztása esetén a felhasználók több argumentumot is megadhatnak 1+2+3 vagy 1,2,3 formában. Ha az összekapcsolások száma miatt szükséges, akkor az ÉS, VAGY-ként lesz kezelve ezzel az argumentummal.

en: Hide if empty
hu: Elrejtés, ha üres

en: Use Drupal's taxonomy term path to create breadcrumb links
hu: Használja a Drupal taxonómiakifejezés útvonalát a morzsahivatkozások létrehozásához

en: If selected, the links in the breadcrumb trail will be created using the standard drupal method instead of the custom views method. This is useful if you are using modules like taxonomy redirect to modify your taxonomy term links.
hu: Ha engedélyezett, akkor a hivatkozások a morzsában az általános Drupal módszerrel lesznek létrehozva az egyedi <em>Views</em> módszer helyett. Ez hasznos lehet, ha olyan modulok vannak használatban – mint például a <em>Taxonomy redirect</em> –, melyek módosítják a taxonómiakifejezések hivatkozásait.

en: - Default -
hu: - Alapértelmezés -
