Views Maintenance (6.x-1.0) - en to eu translation catalogue (26 entries)

en: enabled
eu: gaituta

en: Status
eu: Egoera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Type
eu: Mota

en: Actions
eu: Ekintzak

en: disabled
eu: ezgaituta

en: Description
eu: Azalpena

en: Enable
eu: Gaitu

en: Disable
eu: Ezgaitu

en: Edit
eu: Editatu

en: Block settings
eu: Bloke ezarpenak

en: Name
eu: Izena

en: Export
eu: Esportatu

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Views
eu: Bistak

en: Block
eu: Blokea

en: Database
eu: Datu-base

en: Overridden
eu: Baliogabetu

en: Normal
eu: Arrunta

en: OK
eu: Ados

en: Storage
eu: Biltegiratze

en: Menu items
eu: Menu item-ak

en: Broken
eu: Apurtuta

en: View name
eu: Erakutsi izena

en: View description
eu: Bistaren deskribapena

en: In code
eu: Kodean
