Views Maintenance (6.x-1.0) - en to oc translation catalogue (27 entries)

en: enabled
oc: activat

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Type
oc: Tipe

en: Actions
oc: Accions

en: disabled
oc: desactivat

en: Description
oc: Descripcion

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Edit
oc: Modificar

en: Block settings
oc: Paramètres del blòt

en: Name
oc: Nom

en: Export
oc: Exportar

en: Default
oc: Per defaut

en: Views
oc: Vistas

en: Block
oc: Blòt

en: Database
oc: Basa de donadas

en: Overridden
oc: Espotit

en: OK
oc: D'acòrdi

en: Revert
oc: Restablir

en: Storage
oc: Emmagazinatge

en: Menu items
oc: Elements de menú

en: Broken
oc: Brisé

en: View name
oc: Nom de la vista

en: View description
oc: Descripcion de la vista

en: @type handler @table.@field is not available.
oc: Lo handler de tipe @type @taula.@field es pas disponible.

en: In code
oc: Dins lo code
