Views Maintenance (6.x-1.0) - en to ru translation catalogue (29 entries)

en: enabled
ru: включено

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Type
ru: Тип

en: Actions
ru: Действия

en: disabled
ru: отключено

en: Description
ru: Описание

en: Enable
ru: Включить

en: Disable
ru: Отключить

en: Edit
ru: Редактировать

en: Block settings
ru: Настройки блока

en: Name
ru: Название

en: Export
ru: Экспортировать

en: Default
ru: По умолчанию

en: Views
ru: Представление

en: Block
ru: Блок

en: Database
ru: База данных

en: Overridden
ru: Переопределён

en: Normal
ru: Нормальный

en: Revert
ru: Вернуть

en: Storage
ru: Хранилище

en: Edit page
ru: Редактировать страницу

en: Menu items
ru: Пункты меню

en: Maintenance
ru: Техническое обслуживание

en: Broken
ru: Прервано

en: View name
ru: Имя представления

en: View description
ru: Описание представления

en: @type handler @table.@field is not available.
ru: Обработчик @type для @table.@field не доступен.

en: In code
ru: В коде
