Views Nivo Slider (6.x-1.1) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: None
pt: Nenhum

en: Default
pt: Padrão

en: Random
pt: Aleatório

en: Animation Speed
pt: Velocidade da animação

en: Style
pt: Estilo

en: <None>
pt: «Nenhum»

en: Effect
pt: Efeito

en: Title field
pt: Campo de título

en: Thumbnail field
pt: Campo para miniatura

en: Select the field that will be used as the title field, if one is required.
pt: Selecione o campo que será  usado como o campo de titulo, se você precisar de um.

en: Views Nivo Slider
pt: Views Nivo slider

en: Display a view with Nivo Slider.
pt: Exibe uma view com o Nivo Slider.

en: Link field
pt: Campo de link

en: Select the field that will be used as the link field, if one is required.
pt: selecione o campo que será utilizado como link, se você precisar de um.

en: Slices
pt: Pedaços

en: Animation speed in milliseconds
pt: Velocidade da animação em milissegundos

en: Pause Time
pt: Tempo de pausa

en: Pause time in milliseconds.
pt: Tempo de pausa em milissegundos

en: Direction Navigator
pt: Navegador direcional

en: Direction Navigator Hide
pt: Esconder navegador direcional

en: Only show direction navigator on mouse over.
pt: Exiba o o navegador direcional apenas ao passar o mouse.
