Views nodes split (6.x-1.0) - en to pl translation catalogue (6 entries)

en: Views
pl: Widoki

en: Node
pl: Węzeł

en: Display links
pl: Wyświetlaj odnośniki

en: Node ID from URL
pl: Identyfikator węzła z adresu

en: Build mode
pl: Tryb wyświetlania/budowania

en: Display comments
pl: Wyświetlanie odpowiedzi
