Views Popup (6.x-2.10) - en to cs translation catalogue (21 entries)

en: None
cs: Žádné

en: Field
cs: Pole

en: Number of columns
cs: Počet sloupců

en: Separator
cs: Oddělovač

en: Horizontal
cs: Vodorovný

en: Vertical
cs: Svislý

en: Header
cs: Hlavička

en: Footer
cs: Patička

en: Sortable
cs: Lze řadit

en: List type
cs: Typ seznamu

en: Both
cs: Obojí

en: Alignment
cs: Zarovnání

en: Grid
cs: Mřížka

en: Hide
cs: Skrýt

en: Ordered list
cs: Číslovaný seznam

en: Unordered list
cs: Nečíslovaný seznam

en: Column
cs: Sloupec

en: Default sort
cs: Výchozí řazení

en: sort by @s
cs: seřadit podle @s

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
cs: Vodorovné zarovnání umístí buňky od levého horního rohu směrem doprava. Svislé zarovnání umístí buňky od levého horního rohu směrem dolů.

en: CSS Class
cs: CSS třída
