Views Popup (6.x-2.10) - en to fa translation catalogue (19 entries)

en: None
fa: هیچ

en: Field
fa: فیلد

en: Number of columns
fa: تعداد ستون‌ها

en: Separator
fa: جداکننده

en: Horizontal
fa: افقی

en: Vertical
fa: عمودی

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Sortable
fa: قابل مرتب‌سازی

en: List type
fa: نوع فهرست

en: Both
fa: هردو

en: Alignment
fa: تراز

en: Grid
fa: شبکه

en: Hide
fa: پنهان کن

en: Ordered list
fa: لیست مرتب شده

en: Unordered list
fa: لیست نامرتب

en: Column
fa: ستون

en: Default sort
fa: مرتب‌سازی پیش‌فرض

en: sort by @s
fa: مرتب‌سازی براساس @s
