Views Popup (6.x-2.10) - en to fi translation catalogue (23 entries)

en: None
fi: Ei mitään

en: Field
fi: Kenttä

en: Number of columns
fi: Sarakkeiden määrä

en: Separator
fi: Erotin

en: Horizontal
fi: Vaakasuora

en: Vertical
fi: Pystysuora

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Sortable
fi: Lajiteltavissa

en: List type
fi: Listan tyyppi

en: Both
fi: Molemmat

en: Alignment
fi: Tasaus

en: Grid
fi: Ruudukko

en: Hide
fi: Piilossa

en: Ordered list
fi: Järjestetty lista

en: Unordered list
fi: Järjestämätön lista

en: Column
fi: Palsta

en: Default sort
fi: Oletusjärjestys

en: sort by @s
fi: Lajittele kentän @s mukaan

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
fi: Vaakatason sisennys asettaa elementit ylävasemmalta yläoikealle. Psytytason sisennys sijoittaa elementit ylävasemmalta alkaen alaspäin.

en: CSS Class
fi: CSS-luokka

en: Fill up single line
fi: Täytä yksittäinen rivi

en: If you disable this option a grid with only one row will have the amount of items as tds. If you disable it this can cause problems with your css.
fi: Jos poistat tämän vaihtoehdon käytöstä, yksirivinen grid sisältää itemi ts-tagejen sisällä. Tämän käytöstäpoistaminen voi aiheuttaa ongelmia css:n kanssa.
