Views Popup (6.x-2.10) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: None
id: Tiada

en: Field
id: Bidang

en: Number of columns
id: Jumlah kolom

en: Separator
id: Pemisah

en: Horizontal
id: Horisontal

en: Vertical
id: Vertikal

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Sortable
id: Dapat disortir

en: List type
id: Jenis daftar

en: Both
id: Keduanya

en: Alignment
id: Perataan

en: Grid
id: Kotakan

en: Hide
id: Sembunyikan

en: Ordered list
id: Daftar terurut

en: Unordered list
id: Daftar tidak urut

en: Column
id: Kolom

en: Default sort
id: Urutan baku

en: sort by @s
id: urutkan berdasarkan @s

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
id: Penyelarasan horizontal akan menempatkan item mulai dari kiri atas dan menuju ke kanan. Keselarasan vertikal akan menempatkan item mulai dari kiri atas dan bergerak ke bawah.
