Views Popup (6.x-2.10) - en to ro translation catalogue (18 entries)

en: None
ro: Nimic

en: Field
ro: Câmp

en: Number of columns
ro: Număr de coloane

en: Horizontal
ro: Orizontal

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Sortable
ro: Sortabil

en: List type
ro: Tip listă

en: Both
ro: Ambele

en: Alignment
ro: Aliniere

en: Grid
ro: Grilă

en: Hide
ro: Ascunde

en: Ordered list
ro: Listă ordonată

en: Unordered list
ro: Listă neordonată

en: Column
ro: Coloană

en: Default sort
ro: Sortare implicită

en: sort by @s
ro: sortare @s

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
ro: Alinierea orizontală va plasa elementele începând din partea superioară stângă şi se deplasează în dreapta. Alinierea verticală va plasa elementele începând din partea superioară stângă şi se deplasează în jos.
