Views Popup (6.x-2.10) - en to sv translation catalogue (22 entries)

en: None
sv: Ingen

en: Field
sv: Fält

en: Number of columns
sv: Antal kolumner

en: Separator
sv: Avskiljare

en: Horizontal
sv: Horisontell

en: Vertical
sv: Vertikal

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Footer
sv: Sidfot

en: Sortable
sv: Sorteringsbar

en: List type
sv: Typ av lista

en: Both
sv: Båda

en: Alignment
sv: Placering

en: Grid
sv: Rutnät

en: Hide
sv: Dölj

en: Ordered list
sv: Ordnad lista

en: Unordered list
sv: Punktlista

en: Column
sv: Kolumn

en: Default sort
sv: Förvald sortering

en: sort by @s
sv: Sortera efter @s

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
sv: Horisontell justering kommer att placera poster med början längst uppe till vänster och sen röra sig åt höger. Vertikal justering kommer att placera poster med början längst upp till vänster och sen röra sig nedåt.

en: Fill up single line
sv: Fyll upp i en rad

en: If you disable this option a grid with only one row will have the amount of items as tds. If you disable it this can cause problems with your css.
sv: Om du inaktiverar det här alternativet så kommer ett rutnät med enbart en rad att ha antalet inlägg som TDS. Om du inaktiverar det så kan det orsaka problem med din CSS.
