Views Popup (6.x-2.10) - en to uk translation catalogue (24 entries)

en: None
uk: Немає

en: Field
uk: Поле

en: Number of columns
uk: Кількість стовпців

en: Separator
uk: Розділювач

en: Horizontal
uk: Горизонтально

en: Vertical
uk: Вертикально

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Sortable
uk: Доступне для впорядкування

en: List type
uk: Тип списку

en: Both
uk: Все

en: Alignment
uk: Вирівнювання

en: Grid
uk: Сітка

en: Hide
uk: Приховати

en: Ordered list
uk: Нумерований список

en: Unordered list
uk: Ненумерований список

en: Column
uk: Колонка

en: Default sort
uk: Базове впорядкування

en: sort by @s
uk: критерій впорядкування: @s

en: Popup
uk: Спливні

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
uk: В горизонтальнім розташуванні елементи розміщуються починаючи від верхнього лівого кута праворуч. У вертикальнім розташуванні - від верхнього лівого кута донизу.

en: CSS Class
uk: Клас CSS

en: Show In
uk: Показати у

en: Fill up single line
uk: Заповнювати одну лінію
