Views Popup (6.x-2.10) - en to vi translation catalogue (21 entries)

en: None
vi: Không có

en: Field
vi: Trường

en: Number of columns
vi: Số cột

en: Separator
vi: Kí tự ngăn cách

en: Horizontal
vi: Ngang

en: Vertical
vi: Dọc

en: Header
vi: Tiêu đề

en: Footer
vi: Phần chân

en: Sortable
vi: Có thể sắp xếp

en: List type
vi: Kiểu danh sách

en: Both
vi: Cả hai

en: Alignment
vi: Căn chỉnh

en: Grid
vi: Lưới

en: Hide
vi: Ẩn

en: Ordered list
vi: Danh sách có thứ tự

en: Unordered list
vi: Danh sách không thứ tự

en: Column
vi: Cột

en: Default sort
vi: Thứ tự mặc định

en: sort by @s
vi: sắp xếp theo @s

en: Popup
vi: Tự mở

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
vi: Gióng ngang, sẽ đặt các mục bắt đầu từ trái, bên trên qua phải. Gióng dọc, sẽ đặt các mục từ trái bên trên xuống dưới.
