Views Popup (6.x-2.7) - en to gl translation catalogue (19 entries)

en: None
gl: Ningún

en: Field
gl: Campo

en: Number of columns
gl: Número de columnas

en: Separator
gl: Separador

en: Header
gl: Encabezado

en: Footer
gl: Pé de páxina

en: Sortable
gl: Ordenable

en: List type
gl: Tipo de lista

en: Both
gl: Ambos

en: Alignment
gl: Aliñamento

en: Grid
gl: Grella

en: Hide
gl: Agochar

en: Ordered list
gl: Lista ordenada

en: Unordered list
gl: Lista non ordenada

en: Column
gl: Columna

en: Default sort
gl: Ordenación predeterminada

en: sort by @s
gl: ordenar por @s

en: Popup
gl: Emerxente

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
gl: A alineación horizontal situará os elementos empezando desde arriba á esquerda e desplazandose cara á dereita. A alineación vertical situará os elementos empezando desde arriba á esquerda e desplazandose cara abaixo.
