Views Popup (6.x-2.7) - en to ja translation catalogue (21 entries)

en: None
ja: なし

en: Field
ja: フィールド

en: Number of columns
ja: カラム数

en: Separator
ja: セパレーター

en: Horizontal
ja: 水平

en: Vertical
ja: 垂直

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: Sortable
ja: 並び替え可能

en: List type
ja: リスト形式

en: Both
ja: 両方

en: Alignment
ja: 位置揃え

en: Grid
ja: グリッド

en: Hide
ja: 非表示

en: Ordered list
ja: 順序付きリスト

en: Unordered list
ja: 順序なしリスト

en: Column
ja: カラム

en: Default sort
ja: デフォルトの並び順

en: sort by @s
ja: @s で並び替え

en: Popup
ja: ポップアップ

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
ja: 水平方向の位置揃えは、左上から始まって右に向かってアイテムを配置します。垂直方向の位置揃えは、左上から始まって下に向かってアイテムを配置します。
