Views Popup (6.x-2.7) - en to nl translation catalogue (22 entries)

en: None
nl: Geen

en: Field
nl: Veld

en: Number of columns
nl: Aantal kolommen

en: Separator
nl: Scheidingsteken

en: Horizontal
nl: Horizontaal

en: Vertical
nl: Verticaal

en: Header
nl: Kop

en: Footer
nl: Voet

en: Sortable
nl: Sorteerbaar

en: List type
nl: Lijsttype

en: Both
nl: Beide

en: Alignment
nl: Uitlijning

en: Grid
nl: Raster

en: Hide
nl: Verbergen

en: Ordered list
nl: Geordende lijst

en: Unordered list
nl: Ongeordende lijst

en: Column
nl: Kolom

en: Default sort
nl: Standaardsortering

en: sort by @s
nl: op @s sorteren

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
nl: Horizontale uitlijning plaatst de items naast elkaar, van linksboven naar rechts. Verticale uitlijning plaatst de items onder elkaar, van linksboven naar onder.

en: CSS Class
nl: CSS-klasse

en: Fill up single line
nl: Enkele regel opvullen
