Views Popup (6.x-2.7) - en to pl translation catalogue (22 entries)

en: None
pl: Brak

en: Field
pl: Pole

en: Number of columns
pl: Liczba kolumn

en: Horizontal
pl: Poziomo

en: Vertical
pl: Pionowo

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Sortable
pl: Sortowalny

en: List type
pl: Typ listy

en: Both
pl: Oba

en: Alignment
pl: Wyrównanie

en: Grid
pl: Siatka

en: Hide
pl: Ukryj

en: Ordered list
pl: Uporządkowana lista

en: Unordered list
pl: Nieuporządkowana lista

en: Column
pl: Kolumna

en: Default sort
pl: Standardowe sortowanie

en: sort by @s
pl: sortuj według @s

en: Popup
pl: wyskakujący

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
pl: Wyrównanie poziome spowoduje wyświetlanie elementów od lewej do prawej, a wyrównanie pionowe - od lewego górnego rogu i w dół.

en: CSS Class
pl: Klasa CSS

en: Fill up single line
pl: Wypełnij pojedynczy rząd
