Views Popup (6.x-2.7) - en to tr translation catalogue (22 entries)

en: None
tr: Hiçbiri

en: Field
tr: Alan

en: Number of columns
tr: Sütun sayısı

en: Separator
tr: Ayraç

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Vertical
tr: Dikey

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Sortable
tr: Sıralanabilir

en: List type
tr: Liste tipi

en: Both
tr: İkisi de

en: Alignment
tr: Hizalama

en: Grid
tr: Izgara

en: Hide
tr: Gizle

en: Ordered list
tr: Sıralı liste

en: Unordered list
tr: Sıralanmamış liste

en: Column
tr: Sütun

en: Default sort
tr: Öntanımlı sıralama

en: sort by @s
tr: @s ile sırala

en: Popup
tr: Açılır pencere

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
tr: Yatay hizalamada öğeler sol üst taraftan başlayıp sağa doğru yerleştirilir. Dikey hizalamada öğeler sol üst taraftan başlayıp aşağıya doğru yerleştirilir.

en: Fill up single line
tr: Tek satırı doldur
